Az utóbbi évek, illetve évtizedek során leginkább azonféle játszóterek kerültek gyártásra, amelyek viszonylag rövid időn belül vesztettek az értékükből, vagy túlzottan szilárd anyagokból hozták létre, melyek játszási balesetek során még komolyabb sérüléseket is eredményezhettek.
A napjainkban azonban már nem az ilyen jellegű használják fel leginkább a játszótéri eszközöket gyártók, hanem szintetikus anyagokat és fémet is alkalmaznak újabban. Ezek az olyan anyagokhoz viszonyítva, mint a beton és a fa, sokkal masszívabbak, tartósabbak és jóval kevesebb sérülést eredményezhetnek.
Bizonyos tudományosabb kutatások azt képesek bizonyítani, hogy a játszótereken való játszás támogatja a kicsinyek fejlődését számos különböző aspektusból: a fizikai erőnlét, mozgási képességek vagy a szociális jellegű fejlődés. Az állam pedig szeretné segíteni a vidéki településeket azáltal, hogy ilyen típusú játszótereket hozhassanak létre a közösségük gyerekeinek számára, mégpedig a magyar falu program pályázat által.
Ez a lehetőség, ami a magyar falu programként lett elhíresülve, olyan településeknek aktuális, amelyek 5000 főt nem meghaladó népességgel bírnak, amelyet kihasználva 5 millió forintban alakíthatnak ki modern játszótereket.
A magyar falu program pályázatnak köszönhetően óvodai, iskolai vagy közületi játszóterek korszerűsítését, renoválását és kialakítását lehet megvalósítani. Az ilyen gyártmányok tudatosan fejleszthetik az óvodás, iskolás gyerekeket oly módon, hogy a Budapesten lakó kicsikhez hasonlóan tudják ezt kiélvezni.
Ráadásul ez a lehetőség a szülők számára is rendkívül előnyös, hiszen az ilyen fejlesztések számukra is csodásak és hasznosak, nem is említve azt, hogy a vidék fejlesztését szolgáló pályázati támogatások még élvezhetőbbé teszik a vidéki életmódot a fiatal családoknak is. A magyar falu program az egyik olyan kiváló kezdeményezés, amely az olyan ifjakat tartja szem előtt, akik még a családalapítás és a gyerekvállalás küszöbén állnak.